Wednesday, July 15, 2015

Lavender Hearts as Door Hanger


With beginning of new lavender crop I am sharing with you a few hand made hearts fulfilled with lavender today. This Scented Hearts are agreeably parfumed and hanging as Door Hanger Decoration in the corridor. They are giving different touch to the bright place and marking the door of bathroom and toilet. 


Using the wax paper as transfer method with ink printer and picture of Graphics Fairy.


Práve sa začal zber levandule a ja som pripravila zopár levanduľových srdiečok, ktoré už visia a skrášľujú obe dvere na dlhej svetlej chodbe. Vrecúška sem tam prestriekam prírodným levanduľovým parfémom, ktorý som kúpila pri návšteve levanduľových polí v Grinan, juh Francúzska. Srdiečka zároveň označujú, ktoré dvere sú kúpelňa a toileta. Nadpis na druhom srdiečku prezrádza či je práve "voľné" alebo "obsadené". 

Na prenos obrázku som zvolila transférovú techniku prežehlením a pretlačením textu. Zvolený obrázok si vytlačite na lesklu stranu papiera na pečenie. Papier odporúčam prestriekať lepidlom v spreji s krátkodobým lepením a nalepiť na kancelársky papier, aby sa nezasekol v tlačiarni. Na tento transfér sa používa tlačiareň na ink  (atrament) a nie laser. Ihneď prežehliť a pomocou tvrdého predmetu, najlepšie špachtle pretlačiť obrázok na látku, pozor na možný posun. 


Each side is indicating "free" or "occupied"


Hope you enjoyed seeing this easy perfumed hearts.

Have a nice summer holidays!

Till next time,

Post a Comment
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...